koniec po predl. HK Spišská Nová Ves – HC Košice
5:4
(2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
Komentuje: Daniela Mesíková

Po necelých troch minútach predĺženia sme spoznali víťaza prvého duelu, ktorým sa stala Spišská Nová Ves, tá dnes vo výbornom zápase zdolala Košičanov 5:4 a v sérii sa ujala vedenia 1:0. Ďalší zápas sa hrá zajtra o 18:00.

62:53
Spišská Nová Ves dala gól!
Na štadióne vypukla obrovská radosť, Spišiaci si poposúvali puk v útočnom pásme, Myklukha prihral na modrú DÁVIDOVI ROMAŇÁKOVI, ktorý čistým priestrelom prekonal bezmocného Riečického. Tomu výborne zaclonil Kerbashian, v poslednej chvíli sa akrobatickým spôsobom vyhol letiacemu puku.
Asistencie: Oleksiy Myklukha, Igor Merezhko

62:24
Riečický vyrážal puk pred seba, mimo dosah číhajúceho Rapáča, o puk sa postaral Olsson.

61:46
Žiak naberal rýchlosť, puk ale zabudol za sebou a píska sa aj ofsajd.

61:13
Vysoký tečovaný puk padal do bránky Melicherčíka, ten predviedol pohotový zákrok.

60:01
Začalo sa predĺženie.

Po tretej tretine je stav nerozhodný 4:4. Po prestávke pokračuje od 20:43 predĺženie.

60:00
Tretia tretina sa skončila.

59:39
Ališauskasovu delovku Riečický vyrazil, domáci nedorazili puk za bránkovú čiaru.

59:16
Bakoš naservíroval puk k žŕdke, Kerbashian mal ale zlý prvý dotyk a nepodarilo sa mu zakončiť.

58:29
Riečický má kopec roboty, teraz sa obzeral za seba po Ďalšej strele, puk ale mal napokon pod kontrolou.

57:10
Drábek mal pred bránkou spoluhráča, chcel mu prihrať, no košickí obrancovia prihrávku zblokovali.

56:25
Košice dali gól!
Opäť veľmi rýchla košická odpoveď! Pollockova prihrávka spoza brány sa od korčúľ brániaceho hráča odrazila k JOONOVI JÄÄSKELÄINENOVI, ktorý nezaváhal a ihneď trafil odkrytú ľavú časť Melicherčíkovej brány.
Asistencia: Brett Pollock

55:02
Domáci idú päť minút pred koncom tretej tretiny do vedenia! DALIBOR BORTŇÁK si prikopol puk korčuľou a potom strieľal z kruhu, Riečickému puk prepadol pod rukou.
Asistencie: Juraj Majdan, Šimon Groch

54:25
Ališauskas strieľal z prvej, Archambault sa snažil puk tečovať, opäť je prerušená hra po úspešnom Riečického zákroku.

54:09
Merezhko to vyskúšal individuálnou akciou, cez hráča si potiahol puk na os a vystrelil, Riečický nemal problém zasiahnuť.

52:37
Žiakova strela od mantinelu najprv Riečickému vypadla, no hneď svoju chybičku napravil, nedovolil Majdanovi dorážať.

51:28
Merezhkovu strelu tečoval pred bránkou Nellis. Veľký tlak domácich, no Košice odolávajú.